xfce4-weather-plugin 0.8.3

Greek Forum
Post Reply
GRITAR
Posts: 106
Joined: 24. Oct 2012, 18:11

xfce4-weather-plugin 0.8.3

Post by GRITAR »

Την τελευταία μιάμιση βδομάδα δεν λειτουργεί το πρόγραμμα που αναγράφεται στο θέμα. Μέχρι τότε ήταν ΟΚ.
Αναγνώριζε και την περιοχή που μ'ενδιαφέρει και δούλευε άψογα.Υπάρχει κάποιος λόγος γι'αυτό; Να περιμένουμε
κάτι καινούριο ή θα'ναι παροδικό;
User avatar
gapan
Salix Wizard
Posts: 6236
Joined: 6. Jun 2009, 17:40

Re: xfce4-weather-plugin 0.8.3

Post by gapan »

Άργησα λίγο (ένα μήνα περίπου), αλλά τώρα είδα το μήνυμά σου. Ανέβασα πακέτα για την έκδοση 0.8.4 στα αποθετήρια πριν από λίγο. Μόλις συγχρονίσει ο mirror που χρησιμοποιείς λογικά θα αναβαθμιστείς.
Image
Image
GRITAR
Posts: 106
Joined: 24. Oct 2012, 18:11

Re: xfce4-weather-plugin 0.8.3

Post by GRITAR »

Καλησπέρα gapan. Βεβαίως και έγινε η αναβάθμιση και εννοείται ότι το πρόβλημα που ανέφερα, έχει λυθεί. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και την ανταπόκριση.
ΥΓ. Ως ένας από τους σταθερους χρήστες του SALIX θέλω για μια ακόμη φορά να σου πω πως απολαμβάνω ένα πανέμορφο, γρήγορο και σταθερό λειτουργικό σύστημα και σε ευχαριστώ γι'αυτό.
GRITAR
Posts: 106
Joined: 24. Oct 2012, 18:11

xfce4-weather-plugin

Post by GRITAR »

Gapan καλησπέρα

Έχω την εντύπωση ότι το xfce4-weather-plugin χρήζει αναβάθμισης καθώς δεν λειτουργεί για κανά τριήμερο.
Ελπίζω ότι θα διορθωθεί το θέμα σύντομα.

Καλή συνέχεια
User avatar
gapan
Salix Wizard
Posts: 6236
Joined: 6. Jun 2009, 17:40

Re: xfce4-weather-plugin 0.8.3

Post by gapan »

Καλησπέρα,

δυστυχώς δεν είναι εύκολα τα πράγματα. Πραγματικά άλλαξε το api πάλι, αλλά οι νεότερες εκδόσεις που το έχουν διορθώσει, χρειάζονται νεότερο GTK από αυτό που είναι στο 14.2. Οπότε δεν μπορούμε να τις χρησιμοποιήσουμε. Θα κοιτάξω το ΣΚ μήπως καταφέρω απλά να περάσω το νέο api στις παλιότερες εκδόσεις.
Image
Image
User avatar
gapan
Salix Wizard
Posts: 6236
Joined: 6. Jun 2009, 17:40

Re: xfce4-weather-plugin 0.8.3

Post by gapan »

Μόλις ανέβασα πακέτα για την έκδοση 0.8.11, στην οποία έχω διορθώσει το API. Μόλις συγχρονίσουν τα repositories θα μπορέσεις να αναβαθμίσεις μέσω του slapt-get/gslapt.
Image
Image
GRITAR
Posts: 106
Joined: 24. Oct 2012, 18:11

Re: xfce4-weather-plugin 0.8.3

Post by GRITAR »

gapan καλησπέρα

Επιβεβαιώνω ότι η εφαρμογή του καιρού δουλεύει πλέον κανονικά.

Ευχαριστώ, καλή συνέχεια.
Post Reply